|
Дата розміщення: 25.04.2013
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПРИМІТКИ
до фінансового звіту ПАТ "Запоріжелектромашоптторг" за 2012р.
Розкриття інформації у примітках до фінансової звітності та інші пояснення:
Першу фінансову звітність за МСФЗ ПАТ «Запоріжелектомашоптторг» склало згідно МСФЗ 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності», відповідно власній обліковій політиці, яка ґрунтується на чинних МСФЗ. У своїй звітності товариством також подано порівняльну інформацію, трансформовану відповідно до вимог МСФЗ.
При складанні першої фінансової звітності за МСФЗ фінансова звітність включає:
Звіт про фінансовий стан (баланс) станом на: 01.01.2011р.; 31.12.2011р.; 31.12.2012р.
Звіт про сукупні прибутки та збитки за 2011 та 2012рр.
Звіт про рух грошових коштів за 2011 та 2012рр.
Звіт про зміни у власному капіталі за 2011 та 2012рр.
Примітки, що містять стислий виклад суттєвих облікових політик, та інші пояснювальні примітки до річної фінансової звітності за 2011 та 2012рр.
У своїх фінансових звітах товариство визнає усі активи й зобов’язання, так як це вимагають МСФЗ, і не визнає активи і зобов’язання, які обліковувались за національною системою обліку, якщо це суперечить МСФЗ.
Проведено перекласифікацію статей активів, зобов’язань, компонентів власного капіталу, визнаних відповідно до національних стандартів на відповідні стандарти, що вимагають МСФЗ.
Порівняльна інформація за попередній період ретроспективно перерахована відповідно до МСФЗ (крім деяких звільнень та тих, що не суперечать МСФЗ 1). В питанні визнання та оцінок товариством використано окремі звільнення згідно з Додатком Г до МСФЗ 1:
- доцільна собівартість ;
- оренда;
- виплата працівникам.
Остаточні коригування внаслідок подій та операцій до дати переходу на МСФЗ визнані в нерозподіленому прибутку на дату першого Звіту про фінансовий стан за МСФЗ.
Товариством прийнято рішення скласти першу фінансову звітність за МСФЗ за рік, що завершився 31.12.2012р. Для цього підготовлено вступний звіт про фінансовий стан на 01.01.2011р. й узгоджено власний капітал. Таку інформацію розкрито в Примітках до фінансового звіту ПАТ «Запоріжєлектромашоптторг» за 2011р.
Формування облікової політики за МСФЗ - стислий виклад:
Підприємство складає фінансову звітність з використанням методу нарахування, за винятком звіту про грошові кошти.
Основні засоби: Для обліку основних засобів згідно з обліковою політикою товариства обрано модель собівартості. Після визнання активом основні засоби враховуються за їх собівартістю за вирахуванням накопиченої амортизації та будь-яких накопичених збитків від зменшення корисності, що визнається як балансова вартість. Собівартість включає ціну
придбання, витрати на доставку та приведення в стан, необхідний для експлуатації, первісну попередню оцінку витрат на демонтаж та переміщення та відновлення території, на якій він розташований.
Встановлено поріг суттєвості основних засобів, але не виключно. Відповідно до вимог МСФО 16 визначена ліквідаційна вартість та строки корисного використання об’єктів основних засобів, які необхідно переглядати на кінець кожного фінансового рку.
Визначено класи основних засобів:
- Земля
- Будівлі, споруди та передавальні пристрої
- Машини та обладнання
- Транспортні засоби
- Інструменти, прилади, офісне обладнання, інвентар (меблі)
Земля та будівлі визнаються окремими активами.
Амортизація основних засобів нараховується з використанням прямолінійного методу з врахуванням терміну корисного використання та визначеної ліквідаційної вартості.
Вартість поліпшень, що капіталізується, амортизується прямолінійним методом, що й відповідні основні засоби. Витрати на ремонт та експлуатацію включаються в звіт про сукупні прибутки та збитки за період, до якого вони відносяться.
Доходи та витрати від вибуття основних засобів визначаються шляхом порівняння надходжень від реалізації та балансової вартості і включаються в інші доходи або витрати (прибуток або збиток) від звичайної діяльності.
Інші необоротні нефінансові активи: В цій статті враховується довгострокова дебіторська заборгованість як очікувана та з строками погашення, що настали після 12 місяців з дати утворення. За обліковою політикою підприємства така заборгованість враховується за амортизованою собівартістю з урахуванням збитків від зменшення корисності.
Запаси оцінюються за найменшим з двох показників: собівартості або чистої вартості реалізації. Група запасів, як малоцінні та швидкозношувані предмети, окремо не виділяється. При списанні запасів , що мають однакове призначення і однакове використовування застосовується незмінний метод оцінки вибуття запасу вподож звітного періоду.
Поточна дебіторська заборгованість враховується за амортизованою собівартістю шляхом використання резерву сумнівних боргів, або балансова вартість активу зменшується прямо з визнанням збитку у прибутку чи збитку. Поточна дебіторська заборгованість класифікується в обліку як:
- Торговельна дебіторська заборгованість;
- Інша поточна дебіторська заборгованість;
- Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом.
Грошові кошти або еквівалент грошових коштів вважається поточним активом, якщо їх не обмежено в використанні принаймні протягом 12 місяців після дати балансу.
Поточні зобов’язання в обліку відповідають критеріям: враховуються за очікуванням, підлягають погашенню протягом 12 місяців після дати балансу. Підприємство не має безумовного права відстрочити погашення зобов’язання принаймні протягом 12 місяців після дати балансу. Утримуються в основному з метою продажу.
Власний капітал з урахуванням трансформаційних змін за МСФЗ, може мати таку структуру:
Статутний капітал
Додатковий капітал (за видами)
Резерв на покриття збитків
Резерви (в розрізі створених)
Нерозподілений прибуток
Інформація до фінансового звіту:
1. Баланс
Активи:
Непоточні активи
Інформація про основні засоби на кінець звітного року сформована трансформаційним шляхом відповідно до МСФЗ та вибраній обліковій політиці. Основні засоби відображені в бухгалтерському обліку за собівартістю за вирахуванням накопиченої амортизації та будь-яких накопичених збитків від зменшення корисності, та визнається як балансова вартість. Аналітичний облік основних засобів відповідає даним синтетичних рахунків.
Балансова вартість основних засобів складає: на 31.12.2011р. на 31.12.2012р.
Всього: 2075 1988
- Земля 373 373
- Будівлі, споруди та передавальні пристрої 1585 1522
- Машини та обладнання 17 8
- Транспортні засоби 65 65
- Інструменти, прилади, офісне обладнання, інвентар (меблі) 35 20
Капітальні інвестиції в основні засоби в 2012г. не здійснювались. Основні засоби в звітному році не продавались. Списано на ліквідацію основні засоби, що повністю втратили корисність, або що повністю зносились, недоамортизована вартість таких основних засобів склала 4 тис.грн. На обліку відсутні повністю амортизовані основні засоби.
Нарахування амортизації проводилося з використанням прямолінійного методу до всіх класів основних засобів (крім класу «Земля») з врахуванням терміну корисного використання та визначеної ліквідаційної вартості. Ретроспективно амортизація не перераховувалась. Знос основних засобів на кінець звітного року складає 68,54 %.
Оцінка основних засобів не проводилась. При трансформації фінансової звітності на відповідність МСФЗ підприємством розглянуто питання щодо доцільності переоцінки основних засобів. Визначено, що основна частина основних засобів не має різко виражених тенденцій на зміну своєї вартості протягом року, тому переоцінку основних засобів вирішено не проводити.
Основні засоби не знаходяться в будь-якій заставі.
Інші необоротні нефінансові активи - довгострокова дебіторська заборгованість, як очікувана за строками погашення, на кінець року складає 960 тис.грн., заборгованість вважається надійною, збитки від зменшення корисності не нараховувались.
Поточні активи:
На підприємстві ведеться синтетичний і аналітичний облік запасів. Запаси (основні та допоміжні матеріали) враховуються відповідно вибраній обліковій політиці, а саме за найменшим з показників - за собівартостю прдбання. При списанні запасів, що мають однакове призначення і однакове використовування застосовується незмінний метод оцінки вибуття запасу вподож звітного періоду. На кінець звітного року запаси на балансі запаси відсутні.
Торговельна заборгованість на кінець року відсутня, інша дебіторська заборгованість вважається надійною та складає 48 тис.грн.,
В статті «Грошові кошти та їх еквіваленти» відображаються грошові кошти в національній валюті на поточних рахунках і в касі підприємства, що використовуються для поточних операцій. Залишки по субрахунках відповідають випискам банку. Грошових коштів, використання яких обмежено, на балансі підприємства немає.
Заборгованість за соціальними фондами та очікувані надходження на соціальні заходи на кінець року складають 1 тис.грн.
Активи товариства на кінець звітного року склали 2998 тис.грн.
Зобов’язання:
Довгострокових зобов’язань немає.
Поточні зобов'язання реально відображають заборгованість за товари, роботи, послуги. На кінець звітного року торговельна кредиторська заборгованість складає 32 тис.грн. Інша кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги на кінець року склала 9 тис.грн. Кредитами банку не користувались. Зобов'язання оцінені в балансі по вартості їх погашення.
Зобов’язань за борговими та іпотечними цінними паперами товариство не має.
Суми по забезпеченню майбутніх виплат (резерв відпусток) на кінець року складає 31 тис.грн.
Власний капітал з урахуванням трансформаційних змін за МСФЗ та вибраної облікової політики має таку структуру: на 31.12.2011р. на 31.12.2012р.
Статутний капітал 40 40
Резерв на покриття збитків 11 11
Нерозподілений прибуток 3240 2872
Всього: 3291 2923
Статутний капітал:
Відповідно до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» та у відповідності з рішенням Загальних зборів акціонерів, протокол №1 від 31.03.2011р., Публічне акціонерне товариство «Запоріжелектромашоптторг» є новим найменуванням відкритого акціонерного товариства «Запоріжелектромашоптторг», зареєстрованого розпорядженням виконкому Запорізької міської ради народних депутатів 01.04.1994р. № 790р., ПАТ «Запоріжелектромашоптторг» є правонаступником всіх його прав та обов’язків.
Статутний капітал товариства сформований відповідно до вимог чинного законодавства України і станом на 31.12.2012р. складає 39840 грн., що відповідає затвердженому Статутному капіталу згідно Статуту ПАТ «Запоріжелектромашоптторг». Статутний капітал поділений на 796800 шт. простих іменних акцій номінальною вартістю 0,05 грн. кожна.
Згідно Свідоцтва про реєстрацію випуску акцій випуск простих іменних акцій в бездокументарній формі існування в кількості 796800 шт. номінальною вартістю 0,05 грн. кожна на загальну суму 39840 грн. внесено до Державного реєстру випуску цінних паперів , реєстраційний номер № 38/08/1/10, дата реєстрації 13.05.2010р..
Статутний капітал сплачений шляхом продажу акцій в кількості 796525 шт. загальною номінальною вартістю 39826,25 грн., що складає 99,9655 % Статутного капіталу товариства. Акції в кількості 275 шт. загальною номінальною вартістю 13,75 грн. належать Фонду держмайна України, що складає 0,0345% Статутного капіталу. Змін розміру Статутного капіталу в звітному році не було.
Резерв на покриття збитків на кінець року сформований в сумі 11 тис.грн.
Нерозподілений прибуток: В результаті перекласифікації статей балансу нерозподілений прибуток на кінець звітного року складає 2872 тис.грн., з врахуванням збитків, одержаних в звітному році в цілому власний капітал товариства зменшився проти показника на початк року на 368 тис.грн.
2. Звіт про сукупні прибутки та збитки:
Звіт складено згідно МСФЗ та обраній політиці товариства. Для визначення доходу від реалізації продукції використаний метод нарахування. За звітний рік доходи не класифікуються, дохід від основної діяльності – це дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна, що за рік складає 466 тис.грн.
Витрати за рік склали всього 806 тис.грн. та за методом характеру витрат класифікуються:
Матеріальні затрати 151
Витрати на оплату праці 244
Відрахування на соціальні заходи 88
Амортизація 83
Інші витрати 240
Одержано збиток від списання основних засобів в сумі 4 тис.грн. Збиток до оподаткування складає 344 тис.грн. Нараховано единого податку на суму 24 тис.грн. В цілому за звітний рік одержано збитків на суму 368 тис.грн.
3. Звіт про рух грошових коштів:
Для формування звіту про рух грошових коштів застосований прямий метод.
Грошові кошти підприємства – готівка і кошти на рахунках підриємства. В результаті діяльності підприємства виник рух грошових коштів – надходження від продажу продукції, робіт, послуг , надходження від погашення довгостроковї дебіторської заборгованості, виплати постачальникам за послуги, виплата заробітної плати працівникам, перерахування обов’язкових податків та зборів, тощо.
Залишок грошових коштів склав на початок та на кінець року 1 тис.грн.
Грошових коштів, використання яких обмежено, на балансі підприємства немає.
4. Звіт про зміни у власному капіталі:
Власний капітал з урахуванням трансформаційних змін МСФЗ та вибраної облікової політики має таку структуру:
Станом на: 31.12.2011р. на 31.12.2012р.
Статутний капітал 40 тис.грн. 40 тис.грн.
Резерв на покриття збитків 11 тис.грн. 11 тис.грн
Нерозподілений прибуток 3240 тис.грн. 2872 тис.грн.
Всього: 3291 тис.грн. 2923 тис.грн
Статутний капітал: Згідно з Статутом ПАТ «Запоріжелектромашоптторг» затверджений Статутний капітал складає 39840 грн. та поділений на 796800шт. простих іменних акцій номінальною вартістю 0,05 грн. Статутний капітал сплачено в повному обсязі. Змін в розмірі Статутного капіталу в звітному році не було.
Резерв на покриття збитків відповідно до статутних зобовязань сформовано в ромірі 11 тис.грн. Змін резерву в звітному році не було.
Нерозподілений прибуток: В наслідок змін в обліковій політиці у зв’язку з переходом на МСФЗ та перекласифікації іншого додаткового капіталу (індексація основних засобів) в нерозподілений прибуток станом на 01.01.2011р. в сумі 5398 тис.грн., нерозподілений прибуток на початок звітногороку склав 3291 тис.грн. За звітний рік одежано збитків на суму 368 тис.грн. В результаті нерозподілений прибуток на кінець року складає 2923 тис.грн. Дивіденди не нараховувались й не виплачувались.
Керівник Бойко І.Ю., головний бухгалтер Штепа Л.В.
д/н
д/н
д/н
|